Haber

ATA Partisi: Yeniden Türk devrimi yapacağız

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –“Atatürk karşıtları ve sözde Atatürkçüler” başlığı altında değerlendirmede bulunan CET Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, şunları söyledi: “ATA Partisi, Atatürk’e tam anlamıyla sahip çıkan Ataistler tarafından kuruldu. Atacılar, yeniden bir Türk devrimini gerçekleştirecek. Türk Devrimi’nden günümüze, “Türklük bir kez daha dünyadaki görkemli yerini alacaktır” dedi.

Zeybek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Atatürk karşıtları açıkça hükümeti ele geçirdi. İnandıkları şeriat kuralını uyguluyorlar. Ülkenin kaynaklarını yağma olarak alıyorlar. Bir yandan da Türkiye’yi yandaşlarına sunuyorlar. Peki Atatürkçü olduklarını iddia eden bazı kişiler zamanı gelince ne yapacaklar?” sorusunu yöneltti.

Namık Kemal Zeybek, “Bu insanlar Atatürkçü olabilir mi?” diye sordu. “Atatürk’ün Türkçülüğünü görmeyenler Atatürkçü olabilir mi? “Hz. Ömer’in hakkını vereceğiz” diyenler Atatürkçü olabilir mi? “Ömer’in yolundayız” diyenler Atatürkçü olabilir mi? “Şeriat İslam’dır” diyerek şeriatı savunanlar Atatürkçü olabilir mi? Devletin zorunlu din dersleri yoluyla vatandaşlara bir dinin mezhebini yorumlamasını dayatmasına karşı çıkmayanlar Atatürkçü olabilir mi? Sayıları beş bin olan İmam Hatip Okulları Atatürkçü olabilir mi? Türk-İslam Sentezi, Türk-İslam İdealleri gibi sapkınlıklara saplananlar Atatürkçü olabilir mi? Emek vermemiş olanlar, en azından bu yönde bir dileği, sözü olmayanlar Atatürkçü olabilir mi? Atatürk’ün ideali olan Devletler Birliği Atatürkçü olabilir mi? Yeni Liberalizmin dayatmalarına cesurca karşı çıkıp “karma ekonomiye geçeceğiz” diyenler Atatürkçü olabilir mi? En fazla Atatürkçü olduğunu iddia edenler veya Atatürkçü olduklarını iddia edenler olabilir. Atatürkçülükten geçimini sağlayanlar. ATA Partisi, Atatürk’ü tam anlamıyla tanıyan ve benimseyen Atacılar tarafından kuruldu. Atacılar Türk Devrimini günümüze taşıyacak ve yeniden bir Türk devrimi yapacaktır. “Türklük bir kez daha dünyadaki görkemli yerini alacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu