Haber

Başkan Muhittin Böcek 10 Kasım Mesajı

 

BAŞKAN MUHITTİN BÖCEK 10 KASIM MESAJI

 

Tarihimizde silinmez birçok başarıya imza atarak en büyük eseri dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yılında sevgi, saygı, rahmet, minnet ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

Türk Milletinin bir mensubu olmaktan her zaman gurur duyan Atatürk, çökmüş bir imparatorluktan yeni bir Türk Devleti kurmuş, yaptığı devrimlerle bir milletin küllerinden yeniden doğmasını sağlamış, tarihinin en modern ve modern devletini bizlere emanet etmiştir. yaş.

 

Askeri ve siyasi dehasıyla adını tarihe altın harflerle yazdıran Atatürk, Milli Mücadeleye öncülük ederek Türk Milletinin kaderini değiştirdi. Bu nedenle üzerinde yaşadığımız vatanı, özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı ve sahip olduğumuz birçok şeyi borçlu olduğumuz Atatürk’ün vefatı, Türk Milleti’nin kalbinde derin bir boşluk bırakmıştır. Yeri doldurulamaz bir başkan olan Ata’mızı kaybetmenin acısını ve hüznünü her 10 Kasım’da olduğu gibi yaşarken, böyle bir başkana sahip olmanın haklı gururunu da yaşıyoruz.

 

Sevgili Gençler,

 

Vatanının ve milletinin kurtuluşu, özgürlüğü ve refahı uğruna 57 yıllık ömrünü feda eden Atatürk, sizlere büyük bir miras emanet etti. Bugün yokluğunun acısını derinden yaşıyor olsak da Atamızın şu sözünü unutmayın: “Ulu ölüler için yas tutmaya gerek yok, onların fikirlerine bağlılığa gerek yok.” Atatürk’ümüzün manevi mirası dediği bilim ve aklın rehberliğinde olun. Atamızın tavsiyesini bir an bile olsa unutmayın. Cesareti, disiplini, çalışkanlığı, sabrı, sanat sevgisi, eğitim kişiliği, ileri görüşlülüğü ve en önemlisi vatan ve millet sevgisi olan büyük Atatürk’ü örnek alın. Unsurlarına, devrimlerine ve en önemlisi Cumhuriyetimize sahip çıkın. Unutmayın, bir asrı geride bırakan Cumhuriyetimizin ikinci asrı sizlere emanet. Ülkemizi her alanda daha ileri taşıyalım.

 

Sevgili ATA’m,

 

Fiziki olarak aramızdan ayrılsanız bile unsurlarınız, fikirleriniz ve çalışmalarınızla her zaman yaşayacaksınız. İlkelerinizi ve devrimlerinizi koruyor, açtığınız yolda yürümeye devam ediyoruz. En büyük eserim dediğiniz Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutladık. Başta Cumhuriyetimiz olmak üzere bize bıraktığınız emanetlerin koruyucusu ve yorulmaz savunucusu olmaya devam edeceğiz. Bizim duruşumuz sizin duruşunuzdur.

 

Bu vesileyle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha tebrik ediyor, Kendisini sevgi, saygı, özlem, rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu