Haber

Bodo/Glimt, Beşiktaş maçında hücum futbolu oynamak istiyor

UEFA Avrupa Konferans Ligi D Grubu 3. haftasında yarın Beşiktaş’ı konuk edecek Norveç temsilcisi Bodo/Glimt’in teknik direktörü Kjetil Knutsen, tüm güçleriyle hücum futbolu oynamak istediklerini söyledi.

Maçın oynanacağı Aspmyra Stadyumu’nda basına açıklama yapan Knutsen, grupta galibiyeti olmayan iki takımın karşı karşıya geleceğini belirterek, “Her ne kadar grubun genel durumuna baksak da, Bizim için önemli olan bu maçın nasıl olacağıdır. Bu maçı önemli oynarsak diğer maçları da nasıl oynayacağımızı da bilmiş oluruz.” Ne zaman geleceğini göreceğiz. Beşiktaş köklü bir geçmişe ve tecrübeye sahip, son derece iyi bir takım. Büyük liglerde oynamış iyi futbolcuları var. Yarın bir takım oyunu olarak birbirleriyle nasıl bütünleştiklerini göreceğiz. Tüm gücümüzü sahaya yansıtıp, hücum futbolu oynayan bir takım olmak istiyoruz. Yarın gerçekten Bodo/Glimt’e benziyor. Oynamalıyız.” dedi.

Beşiktaş’ın İstanbul’daki son antrenmanı ve Norveç’e gelişiyle ilgili soru üzerine Knutsen, “Neden gelmediklerini bilmiyoruz ve ilgilenmiyoruz. Brugge ile Beşiktaş maçını izledik. Eğer gerçek gibi oynarsak” dedi. Bodo/Glimt yarın keyifli bir sonbahar akşamında kendi özelliklerimizi sahaya yansıtacak, direnebilecek bir takım olduğunu düşünmüyoruz. Bizim için önemli olan her oyuncunun yüzde 100’ünü maça vermesidir. Bu normaldir. Bizim 3 derece havada oynamamız için. Beşiktaş’ın istediği hava sanırım 25 derece. Onlar da çim sahada oynamak istiyorlar ama hava 3 derece ve sahamız suni çim.” O cevapladı:

Bodo/Glimtli futbolcu Sondre Brunstad Fet, zorlu bir takıma karşı oynamayı sabırsızlıkla beklediklerini vurgulayarak, “Bildiğimiz kadarıyla Beşiktaş’ın bireysel olarak çok iyi futbolcuları var. Zayıf yönlerinin ise sahaya hakim olamamaları olduğunu görüyoruz. takım oyunu. Yeni teknik direktörle çalışmak onlar için dezavantaj olabilir. Burada çok iyi oyuncular var.” “Takımla oynadık, en büyük kadro olarak Beşiktaş’la oynayacağımızı söyleyebilirim. Beşiktaş’ı iyi analiz ettiğimizi düşünüyoruz. Oyunculara özel önlem almak yerine takım olarak önlem alacağız.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu