Ekonomi

Borsa İstanbul’daki gıda şirketi %800 bedelsiz artırım için SPK’ye başvurdu

Investing.com – Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRVGD), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yaptığı açıklamada bedelsiz sermaye artırımı için SPK’ye başvurduğunu duyurdu.

Kervan Gıda tarafından yapılan açıklamada şirket, 240.000.000 TL olan ödenmiş sermayesinin iç kaynaklardan karşılanmak üzere %800 oranında bedelsiz sermaye artırımı yoluyla 2.160.000.000 TL’ye çıkartılmasını içeren esas sözleşme tadil tasarısının onayı amacıyla Sermaye Piyasası Kuruluna bugün itibarıyla yapıldığını bildirdi.

Kervan Gıda Yönetim Kurulu, sermaye artırımı ile ilgili kararı, 29 Mayıs 2024 tarihli toplantıda almıştı.

Buna ek olarak şirket, yatırımcılardan gelen sorulara karşılık bedelsiz sermaye artırımı sonrasındaki fiyatın henüz belli olmadığını, ancak ilgili mevzuata göre “bölünmeden önceki gün kapanış fiyatı/9” şeklinde hesap yapılması ile bedelsiz sermaye artırımı sonraki baz fiyata ulaşılacağı bilgisini paylaştı.

Kazançlı yatırımlar için doğru adres: InvestingPro. Şimdi %20’ye varan indirimden yararlanmak için KAZANkodunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

KRVGD payında son durum

KRVGD, Mart ayından bu yana yatay hareket ederken bu süre zarfında yukarı yönlü atakların 30-33 TL bölgesinde hızlı satışlarla karşılaştığı görüldü.

Haziran ayına düşüşle başlayan hisse, bu hafta 25 TL’nin altına sarkarak en son Şubat ayında görülen seviyeleri test etti. Bugünkü işlemlerde ise hisse, %2,5’e yakın değer artışıyla 25,5 TL seviyelerinde işlem görüyor.

Kervan Gıda için InvestingPro özetinde şirketin mali durumu ortalama bir performans olarak etkilenmişken; 4 yıldır temettü ödemesini artırması ve net kârda büyüme beklentileri olumlu yönlerin başında geliyor. Şirketin finansallarına dair zayıf yön ise nakit akışı olarak gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu