Haber

DSP Kocaeli İl Başkanı: Türk milleti 14 Mayıs’ta sandık başına koşacak

DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu: “Türk milleti 14 Mayıs’ta sandık başına gidecek, Amerika ve AB koalisyonu ülkemizdeki işbirlikçilere hak ettikleri cevabı verecektir”

Strateji ve hedefleri ABD, PKK ve HDP ile örtüşenlerin değil, ‘tek vatan, tek bayrak, tek millet’ anlayışıyla Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyoruz.”

Kocaeli’de basın açıklaması yapan DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Türk milleti 14 Mayıs’ta sandık başına gidecek ve kadim Türk Devleti’nin, asil Türk milletinin birlik ve beraberliğini daha da pekiştirecek bir karara imza atacak. , Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği koalisyonu ülkemizdeki işbirlikçilere hak ettikleri cevabı verecektir.Bu cevap elbette Demokratik Sol Parti’nin tekrar meclisteki yerini alması ve Cumhurbaşkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız şeklinde olacaktır. Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha Cumhurbaşkanı seçiliyor” dedi.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini açıklayan Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Örgütü, kahvaltıda bir araya geldi. Türkiye’nin birçok ilinden DSP il başkanları da Kocaeli teşkilatına katıldı. Basın mensuplarına yapılan açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’daki büyük mitingine destek için yola çıktı.

ABD, PKK, HDP stratejilerini hedefleriyle eşleştirenleri değil, ‘tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet’ anlayışına sahip Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyoruz.”

Basın açıklaması yapan DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Demokratik Sol Parti olarak getirilen kurallar çerçevesinde yeniden TBMM’de yer almamız gerektiğinin bilincindeyiz ve katılıyoruz. Ecevit’in demokratik sol siyaset anlayışını halka hizmet mottosu olarak benimsemiş demokratik solcular olarak, Genel Liderimiz Sayın Cumhurbaşkanı Aksakal’ın önderliğinde yerli ve milli sol anlayışımız doğrultusunda; ‘tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek vatan’ değil, ABD, PKK, HDP stratejileriyle hedeflerini birleştirenlerin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alarak yolumuza devam ediyoruz. Her türlü ekonomik ve siyasi emperyalist saldırılarla mücadele eden, ‘devlet’ anlayışının hakim olduğu Cumhur İttifakı’nda, hatta sağlığı yerinde iken partimizi ve Ecevit’i sırtından bıçaklayanlar, hatta bir deyimle, İl başkanları, milletvekilleri ve eski bakanlar şahsi çıkar sağlama amaçları doğrultusunda yıpratma çabası göstermiş görünüyor. Kendilerine bu yolda maddi ve manevi destek olan kişi ve kurumları çok iyi tanıyor ve çok yakından takip ediyoruz” dedi.

Türk milleti 14 Mayıs’ta sandık başına gidecek ve Amerika-AB koalisyonu ülkemizdeki işbirlikçilere hak ettikleri cevabı verecektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük İstanbul mitingine takviye kuvvet vermek için gideceklerini ifade eden Dedeoğlu, “Aziz Türk milletinin 14 Mayıs’ta sandık başına koşacağını biliyor ve inanıyoruz ki partiyi daha da pekiştirecek bir karara imza atacak. kadim Türk Devleti’nin ve asil Türk milletinin birlik ve beraberliği, ülkemizdeki işbirlikçilere hak ettikleri cevabı verecektir.Bu cevap elbette Demokratik Sol Parti’nin yerini alması şeklinde olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar Meclis’e gelmesi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi Buna gönülden inanıyoruz.Ardından biz de buradaki DSP il liderleri olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Önder Aksakal’ın Büyük İstanbul Mitingi’ne katılacağız. İstanbul 2’nci bölgeden milletvekili adayı olarak seçimlere katılan ve DSP teşkilatları olarak oradaki Türk halkına güçlü desteğimizi bir kez daha göstereceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu