Ekonomi

Exact Sciences Hisseleri Kazançların Kaçırılması Üzerine %10 Düştü

MADISON, Wis. – Exact Sciences Corp. (NASDAQ:EXAS) ilk çeyrek kazançlarını kaçırdığını bildirdi ve bu da hisse fiyatında %10’luk önemli bir düşüşe yol açtı. Kanser tarama ve teşhis testleriyle tanınan şirket, 31 Mart 2024’te sona eren çeyrek için 110 milyon dolar veya hisse başına -0,60 dolar net zarar açıkladı.

Bu sonuç, hisse başına -$0,48’lik bir kayıp öngören analist konsensüsünden daha önemliydi. Kazançlardaki düşüşe rağmen, bu çeyrekte elde edilen gelir 638 milyon dolar olarak gerçekleşerek, 627,35 milyon dolarlık konsensüs tahminini aştı ve bir önceki yılın aynı çeyreğinde bildirilen 602 milyon dolara kıyasla %6’lık bir artış gösterdi.

Exact Sciences’ın ilk çeyrekteki performansı, toplam 475 milyon dolar olan Tarama gelirindeki %7’lik artıştan ve 163 milyon dolara ulaşan Hassas Onkoloji gelirindeki %5’lik artıştan kaynaklandı.

Şirketin brüt kar marjı %70, satın alınan maddi olmayan varlıkların amortismanı hariç düzeltilmiş brüt kar marjı ise %73 olarak gerçekleşti. Bununla birlikte, net zarar 2023’ün ilk çeyreğinde bildirilen 74 milyon $ veya hisse başına -0,42 $’dan genişleyerek yatırımcıların olumsuz tepkisine yol açtı.

Exact Sciences Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Kevin Conroy çeyrek sonuçlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ekibimiz bir milyondan fazla Cologuard® ve Oncotype DX® test sonucunu hastalara ulaştırdı ve yaşamı değiştiren kanser teşhisine yönelik derin boru hattımızı geliştirdi.” Şirketin küresel genişlemesine ve ticari motorunun ivmesine olan güvenini dile getirdi.

İleriye dönük olarak Exact Sciences, 2024 yılı için 2,81 ila 2,85 milyar dolar gelir beklentisini korurken, Screening gelirinin 2,155 ila 2,175 milyar dolar ve Precision Oncology gelirinin 655 ila 675 milyon dolar arasında olması bekleniyor. Bu beklentinin orta noktası olan 2,83 milyar dolar, 2,833 milyar dolarlık analist konsensüsü ile yakın bir uyum göstermekte ve şirketin görünümünün piyasa beklentileri ile uyumlu olduğunu göstermektedir.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Şirketin bilançosunda çeyrek sonunda 652 milyon dolar nakit, nakit benzerleri ve menkul kıymetler bulunuyor. Exact Sciences, kazancın kaçırılmasına rağmen, kanseri ortadan kaldırma misyonuna olan bağlılığını ve sorunsuz bir müşteri deneyimi ve yüksek kaliteli teşhis sunmaya odaklandığını yeniden teyit etti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu