Haber

Ezgi Şenler’in Hatay Plakalı Araçtaki Amcaya Söyledikleri İçimizi İçimizi ısıttı

6 Şubat Pazartesi günü tüm Türkiye bir felakete uyandı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler hepimizi şok etti. 11 ili yerle bir eden depremlerin ardından evlerini kaybeden vatandaşlar şehirlerini terk etmek zorunda kaldı. Oyuncu Ezgi Şenler, Ankara’da Hatay plakalı bir araçta depremzedelerle yaşadıklarıyla içimizi ısıttı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki deprem 11 ilde yıkıma neden oldu. Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye, Adana ve Elazığ adeta harabeye döndü.

Afet bölgesi ilan edilen illerde arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Enkazın altından çıkarılacak mucizelerin haberlerine tutunduğumuz bu günlerde umudumuzu kaybetmemeye çalışıyoruz.

Korkunç felaket on binlerce can aldı. Depremden etkilenen şehirlerin neredeyse tamamı hayalet şehirlere benzemeye başladı.

Deprem bölgesindeki binaların birçoğu ya yıkıldı ya da ağır hasar gördü. Hal böyle olunca vatandaşlar memleketlerini terk etmek zorunda kaldı.

Oyuncu Ezgi Şenler, Hatay’ı trafikte terk etmek zorunda kalan depremzedelerle buluştu. Şenler, 31 plakalı araçta bulunan kişi ile yaşadıklarını anlattı.

Ezgi Şenler, “Bugün kırmızı ışıkta 31 plakalı bir araç gördüm. Pencereyi açtım ve vedalaştım. Amcaya teşekkür ettikten sonra “Artık evimiz yok” diyerek Ankara’ya geldiğimizi söyledi. Hoşgeldin dedim… Başımızın üstünde yerin var… Kalbim hala acıyor. Birlikte iyileşeceğiz, buradayız.” Paylaşımlarıyla içimizi ısıttı.

Ünlü oyuncunun Twitter paylaşımı ??

haber-bunyan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu