Yaşam

Genç Günler Başvuruları Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından düzenlenen 37. Gençlik Günleri başvuruları başlıyor. Konservatuvarlar, Tiyatro Bölümleri ve Üniversitelerin Tiyatro Kulüpleri, Gençlik Günlerine 26 Nisan’a kadar oyunlarıyla başvurabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, 36 yıldır düzenlediği Gençlik Günleri’nin 37’ncisinin hazırlıklarına başladı. Genç Günlere önceki yıllarda olduğu gibi üniversitelerin konservatuvarları, tiyatro bölümleri ve tiyatro kulüpleri oyunlarıyla başvurabilecek.

26 Nisan’a kadar…

“Hep Genç” ana mottosu ile düzenlenen Genç Günler’in 37.si “Daima İleri” mottosu ile gerçekleştirilecek. 26 Nisan’a kadar oyun başvurularının kabul edileceği Genç Günler bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri ​​arasında yapılacak.

Genç Günler Programı, 2 Mayıs’ta İBB Şehir Tiyatroları internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Başvuru yapmak isteyen kümeler www.sehirtiyatrolari.com adresinden başvuru formunu doldurabilir. [e-posta korumalı]e-posta adresinize gönderecektir.

Katılımcı kümelerin festival program kitapçığının hazırlanmasında kullanılabilmesi için uygulama sırasında afiş, fotoğraf, görsel gibi görsel materyalleri de paylaşmaları gerekmektedir. Tüm ekipman bir belge olarak sunulmalıdır.

Çalıştaylar ve söyleşiler…

37. Gençlik Günleri’nde her yıl olduğu gibi alanında deneyimli ve emektar isimlerin katıldığı atölye çalışmaları ve söyleşilerle dolu dolu bir program gençleri bekliyor. Farklı sanat dallarında usta isimler, atölyelerde deneyimlerini gençlerle paylaşacak. Röportajlarda başarı hikayeleri anlatacak.

37. Gençlik Günleri’nde sanat heyecanını birlikte yaşamak, birbirlerini alkışlamak, bilgi ve birikimlerini paylaşmak için oyun gösterimleri, atölye çalışmaları ve söyleşilerle genç sanatçı adaylarının katılımını bekliyoruz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habercatalzeytin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu