Ekonomi

H.B. Fuller hisseleri 2. çeyrek kazançlarındaki artış ve mali beklentilerdeki yükselişle değer kazandı

ST. PAUL – Endüstriyel yapıştırıcılarda küresel bir lider olan H.B. Fuller Company (NYSE: FUL), analist beklentilerini aşan kazançları ve tüm yıl için iyimser bir görünümle güçlü bir ikinci çeyrek bildirdi.

Şirket, 1,03 dolarlık analist konsensüsünün 0,09 dolar üzerinde 1,12 dolarlık düzeltilmiş EPS açıkladı. Üç aylık gelir de tahminleri aşarak 913,62 milyon $ beklentisine karşılık 917 milyon $ olarak gerçekleşti. H.B. Fuller’in hisse senedi, kazanç açıklamasının ardından %1,8’lik bir yükseliş kaydetti.

Olumlu kazanç raporu, şirketin 2024 yılının tamamına ilişkin beklentilerini yükseltmesine yol açtı. H.B. Fuller, konsensüs tahmini olan 4,31 dolara kıyasla, düzeltilmiş EPS aralığını 4,20 ila 4,45 dolar olarak öngörüyor. Buna ek olarak şirket, net gelirin %2 ila %4 arasında artmasını beklerken, organik gelirin bir önceki yıla göre sabit kalması ya da %2 artması bekleniyor.

Yıl için düzeltilmiş FAVÖK’ün bir önceki yıla göre yaklaşık %7 ila %10’luk bir büyümeyi temsil eden 620 milyon ila 640 milyon dolar arasında olacağı tahmin ediliyor. Özellikle üçüncü çeyrek için düzeltilmiş FAVÖK’ün 165 milyon ila 175 milyon dolar arasında olması bekleniyor. Tüm yıl için net faiz giderinin 130 milyon dolar civarında olması öngörülürken, işletme nakit akışının 300 milyon dolar ile 350 milyon dolar arasında sabit kalması bekleniyor.

Başkan ve CEO Celeste Mastin sonuçlara ilişkin yaptığı açıklamada, ekibin uygulamaya olan bağlılığını ve kârlı, yüksek büyüme oranına sahip pazar segmentlerine olan stratejik odaklanmasını vurguladı. Mastin ayrıca şirketin yenilikçi çözümlerinin ve ND Industries gibi son satın almaların pazardaki varlıklarını genişletmede kilit faktörler olduğunu vurguladı.

Şirketin finansal sağlığı, düzeltilmiş EPS’de bir önceki yıla göre %20’lik bir artış ve düzeltilmiş FAVÖK’te %10’luk bir artış ile düzeltilmiş FAVÖK marjının 120 baz puanlık bir artışla %17,1’e yükselmesi ile daha da kanıtlanmıştır. Bu finansal performans, H.B. Fuller’in fiyatlandırma ve hammadde maliyeti aksiyonları, hacim büyümesi, yeniden yapılandırma tasarrufları ve son satın almalardan elde ettiği faydalardan yararlanma konusundaki başarısının altını çizmektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu