Ekonomi

Honest Co. hisse hedefi marjlardaki iyileşme nedeniyle 5 dolara yükseltildi

Perşembe günü Loop Capital, The Honest Co. (NASDAQ:HNST) için finansal görünümünü ayarladı ve fiyat hedefini önceki 4 $’dan 5 $’a yükseltirken hisse senedi üzerindeki Tut notunu korudu. Bu ayarlama, firmanın hafta başında Honest yönetimini, şirketin 2021’deki ilk halka arzından (IPO) bu yana yaptığı stratejik değişikliklerin tartışıldığı konferansında ağırlamasının ardından geldi.

Yeni fiyat hedefi, ayarlamaya neden olan beklenen daha yüksek uzun vadeli marj oranlarından etkileniyor. Loop Capital, değerleme değerlendirmeleri için iskonto edilmiş Vergi Sonrası Net Faaliyet Kârı (NOPAT) modelini kullanıyor.

Güncellemeye rağmen Loop Capital, ilk çeyrek için öngörülen düzeltilmiş FAVÖK zararına atıfta bulunarak temkinli olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, firma tüm yıl için konsensüs ile uyumlu olarak 5 milyon dolarlık pozitif düzeltilmiş FAVÖK tahmin ediyor.

Loop Capital’in The Honest Co. için satış tahminleri 2024 yılında %2’lik bir artış gösteriyor, ancak tahminleri bu yıl için konsensüsün 5 milyon dolar altında. The Honest Co. hisseleri, şirketin piyasanın beklediğinden daha erken kârlılığa ulaşmasıyla bu yıl %45 gibi önemli bir yükseliş kaydetti.

Hissenin performansına rağmen, mevcut fiyatı 16 dolarlık halka arz fiyatının oldukça altında kalıyor ve bu da Loop Capital’in hissenin oynaklığı nedeniyle Tut notunu sürdürme kararına katkıda bulunuyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu