Haber

İnegöl Belediyesi: Tahsilat Servisleri Hafta Sonu Açık Olacak

İnegöl Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Emlak Vergisi, Etraf Paklık Vergisi ve İlan Reklam Vergisinin 2. taksitlerinin son ödeme gününün 30 Kasım Çarşamba olması nedeniyle, belediyenin 6 ek hizmet binasında hafta sonu tahsilat servislerinin hizmet vermeye devam edeceği söz edildi.

İnegöl Belediyesi, 2022 yılı Emlak, Etraf Paklık ve İlan Reklam vergilerinin ikinci taksit ödemelerine ait yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, Belediyenin değerli gelir kaynaklarından olan; emlak vergisi, etraf paklık vergisi ve ilan reklam vergisi 2. taksitlerinin ödeme müddetinin 30 Kasım Çarşamba günü sona ereceği belirtilerek mükelleflerin bu bahiste gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

ÖDEMELERİ SON GÜNE BIRAKMAYIN

Belediye hizmetlerinin aksamadan yerine getirilmesi, ödeme mükellefiyetleri olan vatandaşların yükümlülüklerini vaktinde tam ve eksiksiz yerine getirmeleriyle mümkün olacağı belirtilen açıklamada, vatandaşlara sona güne bırakmadan vergilerini ödemeleri tavsiyesinde bulunuldu.

6 EK HİZMET BİNASINDA HAFTA SONU DA HİZMET VERİLECEK

Emlak Vergisi, Etraf Paklık ve İlan Reklam Vergilerinin 2022 yılı 2. Taksit ödemesinin son gününün 30 Kasım 2022 Çarşamba günü olması sebebiyle vatandaşların mağduriyet yaşamaması ismine 26 Kasım Cumartesi ve 27 Kasım Pazar günleri 6 Ek Hizmet Binasında tahsilat servisleri hizmetini sürdürecek. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Merkez Ek Hizmet Binası, Yeniceköy Ek Hizmet Binası, Kurşunlu Ek Hizmet Binası, Alanyurt Ek Hizmet Binası, Cerrah Ek Hizmet Binası ve Tahtaköprü Ek Hizmet Binası tahsilat merkezleri Cumartesi ve Pazar günü 08.00-17.00 ortasında açık olacak.

ONLİNE ÖDEME KOLAYLIĞI

Öte yandan, İnegöl Belediyesi’nin dijitalleşme ve Akıllı Belediyecilik çalışmaları kapsamında oluşturulan altyapı sayesinde vatandaşların Belediyeye gelmeden ve süreçlerini mesai saatine bağlı kalmadan 7/24 inançlı bir şeklide https://ebelediye.inegol.bel.tr/Giris/Index/?returnURL=/Borc/Index üzerinden E-Belediye uygulamasını kullanarak ya da e-devlet üzerinden gerçekleştirebilecekleri de tabir edildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu