Haber

Karayollarında Yapım ve Bakım Çalışmaları Sürüyor

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kısımlarında yavaş gidilerek trafik levha ve işaretlerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre Kuzey Marmara Otoyolu’nun Ankara-İstanbul yönü 221-222. kilometrelik bakım onarım çalışması yapılacak. Çalışmalar sırasında bant transferi yapılacak ve ulaşım yönünden çift yönlü izin verilecektir.

24-28 Kırıkkale-Kırşehir yolu. Kırşehir-Kırıkkale istikameti 15’inci kilometredeki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapalı olup, ulaşım Kırıkkale-Kırşehir istikametinden çift yönlü sağlanmaktadır.

Gaziantep-Nizip-Birecik yolunun 42-50. Nizip ve Birecik kavşağında üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli olarak devam ediyor.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 7-9. Yolun 2. kilometresindeki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından ulaşım çift yönlü olarak devam ediyor.

Bayburt-Erzurum yolunun 2. kilometresindeki (Maden-Erzurum kesimi) heyelan nedeniyle Maden-Erzurum tarafı trafiğe kapatıldı. Bu bölgede ulaşım diğer yönden çift yönlü olarak yapılmaktadır.

Malatya-Sivas yolunun 30-33. Kuruçay Köprüsü’ndeki çalışma nedeniyle ulaşım denetimli olarak sağlanıyor.

Sinop-Samsun yolunun 24’üncü kilometresindeki heyelan iyileştirme çalışmaları nedeniyle yolun ulaşıma ayrılan bir kısmından çift taraflı izin veriliyor.

Çanakkale-İzmir yolunun 27. kilometresindeki Petkim Köprülü Kavşağı imalat çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun Aliağa-İzmir yönü kapatılmış olup, ulaşım çift yönlü olarak İzmir-Aliağa istikametinden devam etmektedir.

Kastamonu-Tosya yolunun 29-32. Köprü ve yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli olarak devam ediyor.

Göle-Ardahan devlet yolunun 34-40. Sürücülerin kilometrelerindeki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle trafik levhalarına ve işaretçilere dikkat etmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu