Haber

Kayseri Kocasinan’dan masa tenisinde ‘Süper’ başarı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Oynadığı 14 maçın 9’unu kazanan Kocasinan Masa Tenisi Erkekler Grubu, 23 puanla Büyük Lig’e yükseldi. Spor ve sporcu dostu Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘Kocasinan’ımızın adının ulusal ve uluslararası maçlarda hızla yükseldiğini vurguladı.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nun farklı illerde düzenlediği Masa Tenisi 1.Lig maçlarında elde ettiği başarı ile adından söz ettiren Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi Erkek Takımı, 1.Lig’i 3. sırada bitirerek Türkiye’yi temsil etme hakkını elde etti. Önümüzdeki dönemde Kayseri Büyük Lig’de. . Mehmet Ali Karaboğa, Kenan Eren Kahraman, Yunus Gaygısız ve Ali Eren Ulusakarya’dan oluşan Masa Tenisi Grubu, performanslarıyla tüm döneme damgasını vurdu. Rakiplerine karşı üstün bir oyun sergileyen Kocasinan Masa Tenisi Takımı, 23 puanla Türkiye Süper Ligi’ne yükseldi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sporcuları üstün başarılarından dolayı tebrik ederek; “Öncelikle sporcu ve antrenörlerimiz Halil Adak ve Kemal Balım’ı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü’nün her alanda gösterdiği başarılardan gurur duyuyoruz.

Özellikle Masa Tenisi grubumuz uluslararası başarılarla tarihe geçiyor. Masa tenisinde Büyük Lig dışında diğer liglerde de mücadele eden Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi Takımlarımızın elde ettiği başarılarla ‘Kocasinan’ ismi hızla yükseliyor. Sporcularımız yurt içinde ve yurt dışında şehrimizi ve ülkemizi gururla temsil etmektedir. İnşallah daha nice şampiyonluklarla Kocasinan’ımızın adını dünyaya duyuracağız. Ayrıca daha birçok kadro transferler yapıp liglerle uğraşırken, tamamen kendi altyapımızdan yetişmiş sporcularımızdan oluşan gruplarımız her geçen gün çıtayı daha yukarılara taşımak için var güçleriyle çalışmaktadır. Başarılı sporcularımızı kendi altyapımızdan yetiştirmeye ve her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Sporcularımızın çok daha değerli dereceler elde edeceklerine yürekten inanıyorum. Daha büyük başarılar için tüm sporcularımıza desteğimizi her zaman artırmaya devam edeceğiz. Bize bu gururu yaşattıkları için başta hocalarımız olmak üzere tüm sporcu kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu