Haber

Kocaeli 36. Kez Kutlandı

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi tarafından düzenlenen “36. Kocaeli Kent Festivali” büyük ilgi gördü.

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi tarafından düzenlenen “36. Kocaeli Kent Şenliği” Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Geniş katılımla düzenlenen ziyafette söz alan Önder Büyükakın; “Yıllardır farklı renklerimizi, farklılıklarımızı bir kenara bırakıp kardeşlik için bir araya gelebildik. Şehrimizde bayram kutlamak bir gelenek haline geldi” dedi.

 

GENİŞ KATILIM

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi tarafından bu yıl 36.’sı düzenlenen geleneksel “Kocaeli Kent Şenliği”, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Vali Yardımcısı Salih Bıçak, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mhp Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Garnizon Komutanı Tuğamiral Bülent Turan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Siyasi Parti İl Başkanları, Siyasi Parti Milletvekili adayları, İlçe Belediye Başkanları, Oda Başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“KORKUNÇ BİR TATİL YAŞIYORUZ”

Selamlama konuşmasını yapan İl Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz; “36. Şehir Bayramımıza bizleri misafir ettiniz. Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bölgede hizmet veren ve şehrimizi gururlandıran başta Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm gruplarımıza teşekkür ediyorum.”

 

 

“ŞEHİRİMİZDE TATİL BİZİM GELENEK OLDU”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Kocaeli’de artık gelenek haline geldi. Yıllardır farklı renkleri ve farklılıkları bir kenara bırakıp barışın, huzurun ve kardeşliğin olduğu bir yere gelmeyi başardık. Bunu destekleyen herkese teşekkür ederim. En büyük başarı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Başta Kocaeli İl Yönetim Kurulu Başkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi daim etsin. Herkes isteyerek buraya geliyor. Buraya gelen her vatandaşa şükran borcum var. Bugün buradayız. Yarın Hatay’da olacağım. Yaşadığımız şoktan dolayı hüzünlü bir tatil geçiriyoruz. Biz bu acıyı 1999’da yaşadık, Türkiye yanımızda oldu. Bugün de Hatay’ın yanındayız” dedi.

 

“BAYRAM ÜLKEMİZE HAYIRLAR GETİRSİN”

Festival programında konuşan Kocaeli Vali Yardımcısı Salih Bıçak; “Büyük bir felaketin ardından yaşadığımız Ramazan Bayramımızın ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramımıza gelen vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum” dedi.

 

GELENEKSEL HATA FOTOĞRAFI

Konuşmaların ardından Kent Şenliği gerçekleştirildi. Protokol üyeleri, vatandaşların tebriklerini kabul etti. Alanda katılımcılara Kocaeli’nin yöresel lezzeti mancaralı pide ikram edildi. Ziyafetin ardından klasik bir hatıra fotoğrafı çekimi gerçekleştirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu