Yaşam

Mısra Öz’den ‘Hep 9 Yaşında – Bir Meleğin Hikayesi’

Mısra Öz’ün, 2018 yılında Çorlu Tren Katliamı’nda hayatını kaybeden 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i ve o tarihten bu yana verdiği hukuk ve yaşam mücadelesini anlattığı ‘Hep 9 Yaşında – Bir Meleğin Hikayesi’ kitabı , Kırmızı Kedi Yayınları’ndandır. çıktı.

Mısra Öz kitabında beceriksizliğe ve haksızlığa karşı nasıl ayakta duracağını ve bu yolda neler yaşadığını anlatıyor.

Hep 9 Yaşında – Bir Meleğin Hikayesi – Çocuğunu Kaybeden Bir Annenin Hayatı ve Hukuk Çabası, Mısra Öz, 368 s., Kırmızı Kedi Yayınevi, 2023.

“Gözlerimi açıyorum. Odamdayım. Etrafıma bakıyorum. Yanımda beni bekleyenleri görünce aklıma geliyor. Sanırım titreme yaşıyorum. İçimde volkanlar patlıyor. Her patlamada bir uzuvumu kaybediyorum. Oğlumun hiçbir zaman yanımda olmayacağı düşüncesi beni paramparça ediyor. Bu gerçekliğin altındayken çığlıklarla canımı veriyorum. Ciğerlerim yanıyor.

Kısık nefesim beni nefessiz bırakıyor.
Nefesim kesildiğinde sızıyorum.
Uyandım. Soruyorum.
Oğlum nerede?”

2018 yılındaki Çorlu Tren Katliamı’nda 7’si çocuk 25 kişi hayatını kaybetmiş, 340 kişi de yaralanmıştı. Katliamda hayatını kaybedenlerin isimleri şöyle: Ersen Gül, Serhat Şahin, Melek Tuna, Ayşe Başaran, Ergün Kerpic, Hakan Sel, Oğuz Arda Sel, Özge Işık Dikmen, Gülce Dikmen, Sena Köse, İrfan Kurt, Mavinur Tiflizden, Bahar Koçman, Yağmur Laçin, Özcan Yavuz, Derya Kurtuluş, Beren Kurtuluş, Emel Duman, Bihter Alım, Ömer Alperen Can, Seyfi Ergül, Zübeyde Seven, Gani Kartal ve Rubize Kartal. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu