Yaşam

Senaristlerin grevi devam ediyor: ‘Blade Runner’ın çekimleri ertelendi

Fiyat artışı ve çalışma saatleri talebiyle 15 yıl sonra ilk kez greve giden Amerikan Yazarlar Derneği’nin (WGA) etkisiyle birçok yapımın çekimleri durduruluyor veya erteleniyor.

Lost Dock’un haberine göre Amazon Studios ve Scott Free Productions ortaklığında geliştirilen ‘Blade Runner 2099’ serisinin yapımına 2024 baharına kadar başlamayacak.

Kuzey İrlanda’nın ulusal ekran ajansı Northern Ireland Screen yaptığı açıklamada “Blade Runner 2099” üzerindeki çalışmaların durdurulduğunu doğruladı. Açıklamada, “Önümüzdeki aylarda birçok serbest ekip ve tedarik zinciri şirketinin bu projeye güvendiği göz önüne alındığında, bu açığı kapatmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” denildi.

Mayıs ayı başında Amerikan Gazeteciler Derneği, dijital platformların gelir dağılımındaki adaletsizliğe son vermek, senaryo yazımında yapay zeka kullanımını sınırlamak ve senaryo yazımına yetecek kadar senarist sağlamayı kabul etmek için grev kararı aldı. projeler.

Grevin yanı sıra ‘Stranger Things’, ‘Cobra Kai’, ‘The Handmaid’s Tale’, ‘Blade’ ve ‘Severance’ gibi birçok dizi ve film projesi durduruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu