Haber

Süleymanpaşa Optimist Cup Yelken Yarışları İçin İlk Adım Atıldı

Süleymanpaşa Belediyesi ile Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği ve Süleymanpaşa’nın tanıtımına yıllardır büyük katkı sağlayan Süleymanpaşa Optimist Cup Yelken Yarışları, bu yıl 1-5 Eylül tarihleri ​​arasında Süleymanpaşa açıklarında yapılacak. Düzenlemeyle ilgili ilk adım atıldı. Süleymanpaşa Optimist Cup heyeti ilk toplantısını yaparak gerekli çalışmaları planladı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar başkanlığında Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar, Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Eren Cicioğlu, Türkiye Yelken Federasyonu Tekirdağ İl Temsilcisi Şenol Birol Uzel ve Süleymanpaşa Optimist Kupası Organizatörü Berk Uzel hazır bulundu. Yüzlerce yelkencinin katılacağı yarışların detaylarının kısa süre içinde paylaşılacağı bildirildi.

Dünyanın birçok ülkesinden genç yelkencilerin katıldığı Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası Yelken Yarışları, Süleymanpaşa ve Tekirdağ’ın tanıtımını yapmanın yanı sıra çok sayıda yabancı turisti de şehre çekerek ekonomiye katkı sağlıyor.

Başkan Uzunlar: “Tüm vatandaşlarımızı şimdiden davet ediyorum”

Toplantının ardından organizasyonla ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, “Bu yıl 1-5 Eylül ortasında yapacağımız yarışlarda heyecan dorukta. Tekirdağ Yelken Spor Kulüp Liderimiz Sn. Eren Cicioğlu’nun ziyaretinde Başkan Yardımcımız Sabri Çınar ile birlikte detayları planladık ve kusursuz bir organizasyon için adımlarımızı attık. Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası, deniz tutkunlarının bir merkeze gelerek yelken keyfini yaşadıkları renkli bir organizasyon. Bu yıl genç denizcilerin yeteneklerini sergileyecekleri, dostlukların pekişeceği bir yarışma olacak. Genç sporcularımızın gelişimine katkı sağlayacak, yelken sporuna olan ilgiyi artıracak, keyifli ve rekabetçi bir atmosferde gerçekleşecek şampiyonaya tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.”

Öte yandan Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Cup Yelken Yarışları hakkında bilgi almak isteyenlerin www.suleymanpasa.bel.tr ve www.isocup.org adreslerini ziyaret edebilecekleri belirtildi. – TEKİRDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu