Haber

Trabzonspor’un Şampiyonluk Belgeseli ‘İnançla Şampiyon’ Basın Gösterimi

Trabzonspor’un şampiyon olarak tamamladığı 2021-2022 sezonunu ve Trabzonspor’un tarihini anlatan “İnançla Şampiyon” belgesel filminin basın gösterimi gerçekleştirildi.

Yapımcı Serdar Şen, bir alışveriş merkezindeki sinema salonunda gerçekleştirilen gösterim öncesi hazırlanan belgeselin, Trabzonspor’un kurulduğu günden bugüne nasıl geldiğini anlatan tarihi bir çalışma olduğunu söyledi.

Şen, belgeselin ertelenmesine yönelik eleştiriler olduğunu belirterek, “Tek tek kişilerle konuşulacak bir şey değil. Aslında doğru zamanda ve doğru yolda çıkmaya çalıştığımız yerdeyiz. doğru gün aslında bir belgesel sinema yaptık yani Trabzonspor’un tarihini anlatan bir sinema yaptık ve maalesef insanlarda böyle bir şey var bir beklenti var ‘Şampiyonluk belgeseli bekliyoruz’. Aslında hep bir arada izlemişizdir.Hepimizin hafızasında vardır o görüntülerin her biri.Bekledikçe tadı gelir.1.5 yıl oldu ama izleyince çok daha tatlı olacak bir sinemamız var. 10 yıl sonra izlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız.” ifadeleri kullandı.

Şampiyonluğun olduğu sezonun başından itibaren çekimlere başladıklarını ifade eden Şen, “Birlikte şampiyon olacağımıza hep inandık. Başladık ve bugünlere geldik. Son dakikaya kadar her an, her dakika çekildi. sezon sonu Binlerce dakikalık manzaramız var.” söz konusu.

Şen, Bedran Güzel’in yönettiği belgeselin 4 Ağustos’tan itibaren Trabzon sinemalarında gösterileceğini sözlerine ekledi.

Arşiv görüntülerinin de yer aldığı 2 saat 15 dakikalık belgeselde bordo-mavili kulübün kuruluşundan günümüze kadar yaşanan olaylar, kadroda forma giyen futbolcu ve yöneticilerin anlatımlarıyla seyirciye aktarılıyor. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu