Haber

Akbelen’e Destek Veren Çevreciler 3 Noktada Durdu

KERİM UĞUR

Akbelen Ormanı’ndaki “Büyük Buluşma” eylemi için yola çıkan İzmirli vatandaşlar, jandarma ve polis tarafından 3 noktada durduruldu. Bir vatandaş tepki gösterdi, “Gücünüz bize yeter mi? Biz bu ülkenin doğasına, toprağına, taşına, ağacına sahip çıkacağız. Burada bize engel oluyorsunuz. Yazık.”

MuğlaMilas’ın Milas ilçesine bağlı Akbelen Ormanı’ndaki ağaçların kesilmesini protesto etmek amacıyla “Büyük Buluşma”ya katılmak üzere İzmir’den Muğla’ya doğru yola çıkan vatandaşlar, Milas’a 50 kilometre uzaklıkta ve Milas’a girdikten sonra 3 dönüş noktasında durduruldu.

Milas’a girerken jandarmanın kontrol noktasından geçen vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Vatandaşlardan biri jandarma görevlilerine, “Gücünüz bize yeter mi? Biz bu ülkenin doğasına, toprağına, taşına, ağacına sahip çıkacağız. Burada bize engel oluyorsunuz. Yazıklar olsun” dedi. Milas’a girdikten sonra bu kez polis tarafından çevrelenen vatandaşlar GBT denetimine tabi tutuldu. Bu incelemeden geçen vatandaşlar, bu kez sürücünün evraklarını incelemek için Milas Ören Yolu üzerinde durduruldu. Doğaseverler bu incelemenin ardından gezilerine devam edebildiler.

Orman içinde eylem için bir yere gelen vatandaşlar, “Vatanını, suyunu, ormanını sevenler buraya gelsin. Mücadeleden vazgeçmiyoruz, Akbelen Ormanı’na sahip çıkıyoruz” dedi.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu