Haber

Çaylı’da Çiftçinin Tartım Sorunu Çözüldü

Nilüfer Belediyesi, Çaylı İlçesi’nde hizmete açtığı kantarla bölgedeki çiftçilerin ürünlerini tartma konusundaki sorunlarını çözdü.

Nilüfer Belediyesi, tarımsal çalışmalara verdiği destekle kırsal kesimdeki çiftçilere destek olmaya devam ediyor. Çiftçilerin özellikle hasat döneminde ürünlerini tartmaları için ihtiyaç duydukları kantar, Nilüfer Belediyesi tarafından Çaylı İlçesi’ne kuruldu. 16 metre uzunluğunda ve 80 ton yük taşıma kapasitesine sahip kantar, Çaylı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi denetiminde çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, bölge halkının etkin bir şekilde kullandığı kantarın sadece Çaylı İlçesi’ne değil, Konaklı başta olmak üzere çevredeki diğer yerleşim yerlerine de hizmet verdiğini belirterek, “Bunlar küçük detaylar ama çiftçilerimiz için önemli detaylar. Yeter ki çiftçilerimiz topraktan uzaklaşmasın, artan maliyetler karşısında bunalmamalı ve üretimden vazgeçmemelidir. Herkesi üretmeye teşvik etmek için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Hizmetin kendileri için büyük bir ihtiyacı karşıladığını belirten bölgedeki çiftçiler, daha önce yaz aylarında hasat edilen kavun, karpuz, buğday gibi ürünlerin tartılması için özel firmalardan yardım istediklerini ve bu konuda yardım istediklerini ifade etti. bir sürü zorluk. Nilüfer Belediyesi’nin desteği sayesinde bu sorundan kurtulduklarını vurgulayanlar, şöyle konuştu: Önder Erdem’e teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habergoynuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu