Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Türkiye’nin yüzyılı gençlik, teknoloji ve güçlü Türkiye yüzyılı olacak

GENÇLİK ve SporBakan Osman Aşkın Bak, “Türkiye’nin yüzyılı gençlik yüzyılı, teknoloji yüzyılı, büyüyen, gelişen ve güçlü bir Türkiye olacaktır. Ülkemizle gurur duyuyoruz.”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, memleketi Rize’ye gelerek ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu. AK Parti il ​​ve ilçe teşkilatının kahvaltı programına katılan Bakan Bak, ardından Rize Valiliği ve Rize Belediyesi’ni ziyaret etti. Ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEU) 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet törenine katılan Bak, “Genç istihdamı konusunda genç girişimcilere yönelik projeler yürütüyoruz. Fırsat buldukça takip edin, başvurun. Bakanlıklarımızın ciddi çalışmaları var. Bu noktada ihracat ve ihracat yaparak büyüyecek ve büyümeye devam edeceğiz.Bundan dolayı sizin gibi gençlere her zaman ihtiyacımız var.Vatanını ve milletini seven,ülkesi için emek veren gençlere ihtiyacımız var.Bu noktada sizlere güveniyoruz. Sizleri çok seviyorum.Gelecek çok güçlü olacak.Türkiye’nin yüzyılı gençler,teknoloji,büyüyen “Gelişen,güçlü bir Türkiye yüzyılı olacak. Ülkemizle ve performansıyla gurur duyuyoruz. Vatanımızı ve vatanımızı seviyoruz. İyi ki bu ülkede bu bölgede yaşıyoruz” dedi.

‘HEDEF 1 MİLYON YATAK KAPASİTESİ’ Öğrenci yurtlarının kapasiteleri hakkında da konuşan Bakan Bak, “Bakanlık olarak yoğun bir şekilde çalışmamız gerekiyor. Şu anda 800 yurtta 850 bin yatağımız var. Hedefimiz bir yatak kapasitesine ulaşmak. öğrencilerimize çok uygun ortamlar sağlamak için.Kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yaralılara tekrar acil şifalar diliyorum.Bu süreçte Türkiye olarak hepimiz ayağa kalktık, destek olduk, olmaya devam ediyoruz. Destek olun. Dün kabine vardı 8.5 saat sürdü. Buradaki en değerli gündemimiz depremdi. Deprem bölgesi için yapılacaklar. Biz bu süreçte yanlarındayız” dedi.

Akademik açılışın ardından üretimi tamamlanan Güreş Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden ve güreşçilerle sohbet eden Bakan Bak, daha sonra Çaykur Rizespor Mehmet Cengiz Tesisleri’nde kulüp başkanı İbrahim Turgut ve yönetimini ziyaret ederek yeşil-lacivertlileri terfilerinden dolayı tebrik etti. Büyük Lig’e.

habersuleymanpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu