Ekonomi

Gölbaşı’nda İşyeri Açma Başvurularında Büyük Artış

Ankara Gölbaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeler ticari hayatı canlandırırken, ilçede son aylarda iş yeri açmak için başvuranların sayısında büyük artış yaşandı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in ‘Başkent’e bir şehir daha’ sloganıyla ardı ardına açtığı projeler, bölge esnafına da katkı sağladı. Merkez Meydan, Nostaljik Tramvay, Üniversiteler Caddesi, spor Projelerin ve özellikle tesislerin açılmasının ardından Gölbaşı’na ziyaretçi akını yaşandı. Atılan adımlar sayesinde Gölbaşı’nda ticari hayat da daha hareketli hale geldi.

Gölbaşı Belediyesi Ruhsat ve Kontrol Müdürlüğü’ne iş yeri açmak için başvuranların sayısında ciddi artış görüldü. Yalnızca ekim ayında iş yeri açmak için Ruhsat ve Kontrol Müdürlüğü’ne başvuranların sayısı 38 oldu. Gölbaşı’nda 2023 yılında açılan iş yeri sayısı 200’ü aştı.

Müdürlük tarafından yapılan incelemelerin ardından başvuru sahiplerinin belgeleri sahiplerine teslim edildi. Kayıt dışı ekonominin önlenmesi amacıyla ekiplerin kontrolleri aralıksız devam ediyor.

Gölbaşı Belediyesi tarafından yeni iş yeri açacak esnafı bilgilendirmek ve yaşanabilecek mağduriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla 2019 yılında oluşturulan Alo Ruhsat sınırında da arayan vatandaşlara yardımcı olunuyor. İşyeri açmak isteyen esnaf, misyoner çalışan tarafından işletme ruhsatı ile ilgili tüm süreçler hakkında detaylı olarak bilgilendirilir. – ANKARA

haberseyhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu