Haber

İsrail Başsavcısı, aşırı sağcı Bakan Ben-Gvir’in “Ulusal Muhafız” planına karşı çıktı

İsrail Başsavcısı Gali Baharav-Miara, aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir altında bir “Ulusal Muhafız” oluşturulmasına itiraz etti.

İsrail Kanal 12 Televizyonunun haberine göre hükümete itirazlarını yazılı olarak ileten Baharav-Miara, “Yasal bir engel var. Polisin ek bir silahlı kuvvete ihtiyaç duymadan güvenlik sorunlarını halletmesi gerekiyor. ” sözlerini kullandı.

Haberde, Başsavcı’nın itirazına Ben-Gvir’in itirazı, “Başsavcı yine topa vuruyor. Şimdi İsrail’in Ulusal Muhafız Gücü kurmasını engellemeye çalışıyor.” cevaben ifade edilmiştir.

Ben-Gvir, Baharav-Miara’nın yetki alanını aştığını savunarak, “Sokaklarda güvenliği yeniden sağlamak için Ulusal Muhafızlar kurulmalı” dedi. söz konusu.

İsrail Polis Şefi de Ulusal Muhafızların kurulmasına karşı çıkıyor.

İsrail Polis Şefi Kobi Shabtai, Yediot Ahronot gazetesinde yayınlanan mektubunda, söz konusu gücün “polisin sorumluluğu ve yetkisi altında” kurulmaya çalışıldığına dikkat çekerek, “Neden böyle bir saldırının gerçekleştirildiğinin netlik kazanmadığı” değerlendirmesinde bulundu. Milli Muhafız kuruldu”.

Shabtai mektubunda, “Doğrudan Milli Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan ve polisten ayrı hareket eden Ulusal Muhafızlar, ülkedeki iç güvenlik sisteminin işleyişinde zorluklara neden olabilir.” açıklamalarda bulundu.

İsrail’de bir Ulusal Muhafız oluşturmayı planlayın

İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu hükümeti, Bakanlar Kurulu kararıyla aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir başkanlığında bir “Ulusal Muhafız Gücü” kurmayı planlıyor.

Eski Başbakan ve ana muhalefet partisi “Future Is” genel başkanı Yair Lapid, Twitter’dan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “TikTok palyaçosu (Ben-Gvir) haydut milisleri çevirerek ülkenin dört bir yanına terör ve şiddet getirmek istiyor. ulusal muhafızlara.” Sözlerini kullandı.

kozlu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu