Haber

İtiraf üstüne itiraf! Volkan Demirel, çalıştırmayı hayal ettiği Süper Lig devini açıkladı

Fenerbahçe‘de uzun yıllar kaptanlık yapan Hatayspor’un hocası Volkan Demirel, Fanatik’e röportaj verdi. Birçok konuda iddiaları açıklamalar yapan Demirel, hedeflerinden bahsetti.

İşte Volkan Demirel’in açıklamalarından satır başları:

“FENERBAHÇE’DE KALABİLİRDİM”

“Hayatta kararlar alırken birtakım riskleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Risk nedir, risk bakıldığında evet Fenerbahçe‘de devam eden bir meslek, sonrasında antrenörlük. Orada tahminen hayatına devam edebilirsin. Ben o denli bakmıyorum, her vakit omuzlarıma yük alıp onları taşımayı çok severim, onları taşımak bana çok büyük gurur ve onur verir. Karagümrük kadrosuna gittiğimizde düşme sınırıyla yakın aralık vardı, düşme çizgisinin 4 puan üzerinde aldık, kendi ismimize çok uygun şeyler yaptığımızı düşünüyorum imkanlarımız doğrultusunda.

“BASKETBOL TOPU GİBİ SEKMEM”

Benim her vakit gayem var. Mesela Hatay benim için bir amaçtı, Karagümrük bir amaçtı. Hatay’dan sonra bir hedefim var, Hatay’dan sonrasının sonrası da gayem var. Gaye bitmez. Bir yere geldikten sonra şayet orayı kâfi görürseniz, orada basketbol topu üzere sekerseniz. Bir yere geldikten sonra öteki bir amaç koyarsanız tırmanmaya başlarsınız. Herkesin bir amacı var. Benim de gayem Fenerbahçe, Ulusal Kadro . Yurt dışında uygun bir kadroda ülkemi temsil etmek.

“EN BAŞINDA EMRE GELİYOR”

Emre Belözoğlu ile ikinci kere rakip olduk. Çok düzgün tanıdığım bir insan, birlikte de çalıştık, saha içinde ne yapacağını biliyorum, saha dışında nasıl davrandığını biliyorum. Maçtan sonra da söyledim zati ona ‘ben seni biliyorum’ dedim. Gireniyle çıkanıyla her mevkide yeterli bir ekibi var. 6 numaralı durumda 6 tane oyuncusu var, 8 numaralı konumda 8 oyuncusu var. Mevkisine nazaran oyuncu sayısı da var. Espri natürel. Biz 20 yıllık arkadaşız, çok yeterli tanıdığım bir insan çok da seviyorum. Türkiye’nin çok başarılı bir teknik yönetici profili çıkarmaya gereksinimi olduğu devirlerde; bence Emre hoca bunların en başında gelenlerden bir tanesi.

“ALTAY NEDEN ELEŞTİRİLİYOR?”

Altay eleştiriliyor neden eleştiriliyor ben de anlamıyorum. Ben de eleştirildim vaktinde. Bana bir kez jöle kutularıyla tesisi basmalar bile oldu. Altay şu an en âlâ 2-3 kaleciden biri. Ben onun yaşında kaleye daha yeni yeni geçiyordum. Baktığınız vakit Altay’ın 100- 150’ye yakın maçı var. Bu çocuk Fenerbahçe‘nin değeridir, kötü gol de yiyecek. Bunlar futbolda var. Yuhalamayla, ıslıklamayla hiçbir futbolcu ileri gitmez. En kral futbolcu bile geriye gider. Çok iyi Fenerbahçeli’dir, çok da güzel çocuktur. Altay Fenerbahçe‘nin çok büyük bir değeridir.

“FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUĞUN FAVORİSİ”

Jesus’u değerlendirmem çok saçma olur, zira kendini kanıtlamış, kendi mesleğine buraya geldikten sonra o imajıyla, Fenerbahçe‘nin konumuyla, şu anki durumuyla zaten her şeyi gösteriyor size. Sonuç almasaydı da ben bunu söyleyecektim. Bir teknik adam geçmişte iyiyse gelip hemen başarılı olacak diye bir şey söz konusu değil. Bazen tutmayabilir havasını, suyunu, ülkeyi sevmez, çalışma ortamını beğenmez ama bu seneki Jesus’lu Fenerbahçe hem takım yapısıyla taraftarıyla her manada çok uygun görünüyor. Dönem sonunda keyifli sona ulaşacaklar üzere duruyor.”

Kaynak: Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu