Ekonomi

Turistik ürünler sektörü İstanbul’da buluşuyor

İSTANBUL (İGFA) –Turistik ikram ve hediyelik eşya sektörü tek başına 15 milyar dolar sağlıyor, bu da Türkiye’nin 56 milyar dolar olması beklenen 2023 turizm gelirinin yaklaşık yüzde 30’una tekabül ediyor.

Rota Fuarı Türkiye Fuarcılık A.Ş. Genel Müdür George Panorgias, Türkiye’nin turizm alanında büyük bir gelişme potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

Rota olarak Türkiye’nin üretim gücüne en başından beri inandıklarını, dünyanın en iyileri ile Türkiye’nin en iyilerini üç yıldır Souvenir Expo Türkiye Turistik Hediyelik Eşya ve Hediyelik Eşya Fuarı’nda bir araya getirdiklerini belirtti.

Souvenir Expo Turkey’in 14-17 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 3 salonda düzenleneceğini belirten Panorgias, şöyle konuştu: “Üretici firmalarla doğrudan iletişim kurarak fuara özel avantajlı fiyatlardan yararlanmak, en yeni ürünleri görmek pazarda yer almak, departman hakkındaki bilgi birikimini artırmak ve iş bağlantıları kurmaktır.” Çevresini güzelleştirmek isteyen hediyelik eşya profesyonellerini Aralık ayındaki fuara beklediklerini söyledi.

Souvenir Expo Türkiye Fuarı’nda bu yıl; Genellikle turistler Türkiye’ye geldiklerinde kupa, magnet, anahtarlık, nazar boncuğu gibi hediyelik eşyalar, mayo, bikini, peştamal, havlu, şort, güneş gözlüğü gibi yaz modası ürünler, baklava, lokum, lokum gibi gıda ürünlerini satın alıyorlar. kahve, zeytin ve zeytinyağı. Sabun, promosyon malzemeleri, valiz, çanta, kemer, deri aksesuar ve dekorasyon çalışmaları gibi doğal ve organik ürünlerin sergilenmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu